Fonds Leren en Ontwikkelen Wooncorporaties

Dr. F. (Federica) Mogherini - Flow Kenniscentrum

Flow Kenniscentrum
logo Flow Euro Portal

bij F. (Federica) Mogherini

foto Dr. F. (Federica) Mogherini vergrootglas

Federica Mogherini (1973) is sinds 1 november 2014 Hoge vertegenwoordiger voor het buitenlands en defensiebeleid van de EU en lid van de Commissie-Juncker. Zij was in 2014 minister van Buitenlandse Zaken van Italië. Mevrouw Mogherini is lid van de Democratische Partij (DP) en werd in 2008 Kamerlid. Zowel in de Kamer als in de staf van DP-voorzitter Renzi hield zij zich bezig met buitenlands beleid, Europese zaken en defensie.

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie, Hoge Vertegenwoordiger gemeenschappelijk buitenlands en veiligheidsbeleid, beoogd Hoge Vertegenwoordiger gemeenschappelijk buitenlands en veiligheidsbeleid, vicevoorzitter Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

Federica (Federica)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rome (Italië), 16 juni 1973

3.

Partij/stroming

partij
PD (Partito Democratico, Democratische Partij) (centrumlinks)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • medewerker Walter Veltroni, burgemeester van Rome
  • stafmedewerker Walter Veltroni, partijvoorzitter PD, van november 2007 tot 2008
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 2008 tot 2014 (voor Veneto, vanaf 2013 voor Emilia-Romagna)
  • stafmedewerker PD voor gelijke kansen, van 24 februari 2009 tot 9 december 2013 (benoemd door partijvoorzitter Franceschini)
  • stafmedewerker PD voor Europese betrekkingen, van 9 december 2013 tot 21 februari 2014 (benoemd door partijvoorzitter Rienzi)
  • minister van Buitenlandse Zaken en internationale samenwerking, van 21 februari 2014 tot 1 november 2014 (kabinet-Rienzi)
  • vicepresident en Hoge Vertegenwoordiger voor het Buitenlands en Defensiebeleid, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • vicepresident Italië-VS-Foundation

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter Italiaanse delegatie naar de NAVO-assemblee

6.

Opleiding

academische studie
  • politicologie (Dr.), Sapienza Universiteit te Rome

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zij was actief in de Italiaanse Communistische Jeugdfederatie (FGCI) en lid van de nationale raad van de Linkse Democraten. Bij die laatste organisatie hield zij zich bezig met buitenlands beleid en internationale betrekkingen.

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 dochters

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

 
  • Home
Geachte bezoeker,
De Stichting Fonds Leren en Ontwikkelen Wooncorporaties (FLOW) waardeert het dat u mee wilt doen aan onze enquête. De uitkomst van deze enquête wordt gebruikt om de website beter op uw wensen af te stemmen.
Het invullen van de vragenlijst duurt slechts enkele minuten.
Klik op Doorgaan voor het invullen van de enquête. Klik op Stoppen voor het verlaten van dit scherm.